W Krakowie rozpoczął się XV Memoriał H. J. Wagnera: a zwycięstwo było tak blisko…

W piątek, 11 sierpnia w TAURON Arenie Kraków rozpoczął się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Już pierwsze mecze dostarczyły kibicom wielu emocji, a reprezentacja Polski była bardzo bliska pokonania znakomicie dysponowanej w tym sezonie drużyny Francji. Ostatecznie, biało-czerwoni przegrali 2-3 (25-22, 16-25, 20-25, 25-22, 13-15). Wcześniej, Rosjanie wygrali z Kanadyjczykami 3-1 (25-23, 29-27, 22-25, 25-17).

W konfrontacji Polaków z Francuzami nierówną, pełną błędów grę w czterech setach zrekompensował tie-break. Niestety, nasi siatkarze zupełnie zmarnowali początek tej decydującej części spotkania (2-7). I choć mozolnie odrabiali straty, przy stanie 13-13 zbyt łatwo oddali pole rywalom, nie próbowali nawet kwestować prawidłowości przeprowadzonych akcji.

W późniejszych wypowiedziach Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Mateusz Bieniek dość obiektywnie ocenili swoją i kolegów postawę, dostrzegli też atuty przeciwników.

Tegoroczni triumfatorzy Ligi Światowej Francuzi, którzy na przełomie sierpnia i września będą bronić tytułu mistrzów Europy w LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017 nie mogli skorzystać z kontuzjowanego Earvina N’Gapetha.

Podczas konferencji prasowej trener reprezentacji Francji Laurent Tillie, wskazując na bogactwo wyboru na pewnych pozycjach, podkreślił, że zmagania w Krakowie ułatwią mu dokonanie właściwego wyboru 14-osobowego składu na ME.

- Ten turniej, podobnie jak spotkania towarzyskie ze Słowenią, rozegrane w Spale, pozwoli nam odpowiedzieć, w jakiej jesteśmy dyspozycji po kilkutygodniowym okresie przygotowań – komentował selekcjoner biało-czerwonych Ferdinando De Giorgi.

Rosjanie przyjechali  do Krakowa z kilkoma zawodnikami, którzy nie uczestniczyli w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej, ale wystąpią zapewne w mistrzostwach Europy. Na ich tle podopieczni Stephane’a Antigi pokazali bardzo przyzwoitą siatkówkę.

Między piątkowymi meczami odbyło się uroczyste otwarcie turnieju z udziałem Katarzyny Król – Zastępcy Prezydenta Krakowa, Miasta-Gospodarza XV Memoriału Wagnera.

W sobotę, 12 sierpnia o godz. 15:00 Polska zmierzy się z Kanadą, natomiast o 18:00 – Francja z Rosją.

Fot.MCH/ZIS