W Krakowie najważniejsze mecze turnieju finałowego ME piłkarzy ręcznych w 2016 roku

W drugiej połowie stycznia 2016 roku Kraków i Małopolska znajdą  się w centrum uwagi sympatyków piłki ręcznej. To w naszym mieście i regionie  odbędą się najważniejsze mecze turnieju finałowego mistrzostw Starego Kontynentu – Men’s EHF EURO 2016.

Podczas losowania kwalifikacji  najbliższych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, przeprowadzonego w piątek, 11 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie, zaprezentowano także miasta-gospodarzy EURO 2016. Poinformowano, że w największej obecnie w Polsce hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena zostaną rozegrane nie tylko wszystkie mecze biało-czerwonych, ale także spotkania półfinałowe oraz o 1. i 3. miejsce w mistrzostwach.

 

Występy uczestników EURO 2016 sympatycy piłki ręcznej zobaczą również w Hali Stulecia we Wrocławie, ERGO Arenie w Gdańsku/Sopocie i Spodku w Katowicach.

 

Reprezentacja Polski ma już zapewniony udział w EURO 2016. O pozostałe 15 miejsc w turnieju finałowym rywalizuje 28 ekip  w 7 grupach kwalifikacyjnych,  w tym tegoroczny mistrz Europy – zespół Francji.  Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jedna, która będzie miała najkorzystniejszy bilans punktowy spośród ekip plasujących się na 3. miejscu uzyskają awans.

 

W piątkowej uroczystości w Centrum Olimpijskim uczestniczyli: Prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) Jean Brihault, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Andrzej Kraśnicki, Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Gminę Miejską Kraków reprezentował Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.


Do ceremonii losowania zostali zaproszeni znani zawodnicy: Petar Nenadic (Serbia), Ivan Cupić (Chorwacja), Julen Aguinagalde (Hiszpania) i Sławomir Szmal (Polska).

 

Podział na grupy kwalifikacyjne  Men’s EHF EURO 2016


Grupa 1: Chorwacja, Norwegia, Holandia, Turcja

Grupa 2: Dania, Białoruś, Litwa, Bośnia i Hercegowina

Grupa 3: Słowenia, Szwecja, Słowacja, Łotwa

Grupa 4: Serbia, Islandia, Czarnogóra, Izrael

Grupa 5: Węgry, Rosja, Portugalia, Ukraina

Grupa 6: Francja, Macedonia, Czechy, Szwajcaria

Grupa 7: Hiszpania, Niemcy, Austria, Finlandia