W czasie EURO 2012 Błonia Krakowskie dla kibiców

Od 6 czerwca do 1 lipca 2012, podczas EURO 2012, na Błoniach Krakowskich będzie działać Strefa Kibica dla 30 tysięcy entuzjastów piłki nożnej. W czwartek, 15 grudnia, w obecności Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa i Magdaleny Sroki ? Zastępcy Prezydenta ds. Kultury i Promocji Miasta, odbyła się prezentacja Strefy Kibica, którą Miasto przygotuje we współpracę z agencją PROWOKATOR EURO TRUCK Sp. z o.o.

- Z różnych przyczyn nie zostaliśmy zaliczeni do grupy gospodarzy meczów finałowego turnieju mistrzostw Europy, ale o Krakowie mówi się już jako o nieoficjalnym piątym mieście Euro 2012 w Polsce. Swoje bazy będą bowiem miały tutaj czołowe drużyny- Anglia, Holandia i z pewnością Włochy. Razem z nimi przyjadą do Krakowa tysiące kibiców, którzy będą mogli w pełni korzystać z naszego niezwykłego bogatego potencjału kulturalnego i turystycznego. To między innymi dla nich oraz dla mieszkańców naszego miasta przygotowujemy Strefę Kibica. Jesteśmy przygotowani na tego typu imprezy, niejedną z nich zorganizowaliśmy już na Błoniach. Zależy nam na tym, aby w Strefie nasi goście poczuli nie tylko atmosferę Krakowa, lecz również swoich krajów. Chciałbym podkreślić, że Miasto nie dokłada do tego przedsięwzięcia ani złotówki, wszystko dzieje się w oparciu o sponsoring - powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.


- Jest to dla nas wydarzenie o ogromnym znaczeniu. Z oficjalnej informacji, którą otrzymaliśmy od federacji holenderskiej wiemy, że z tą reprezentacją może przyjechać na Euro 2012 nawet 40 tysięcy sympatyków. Z szacunkowych danych wynika, że w Krakowie możemy spodziewać się w sumie około 100 tysięcy kibiców ze względu na to, że będą tu przebywać trzy reprezentacje uczestniczące w turnieju. Jest to oczywiście duże przedsięwzięcie przyjąć taką liczbę gości, ale wobec kilku milionów turystów odwiedzających Kraków każdego roku, nie będzie to wyzwaniem, któremu nie sprostamy. Jesteśmy więc przekonani, że zarówno baza hotelowa jak i oferta turystyczna i kulturalna zaspokoją oczekiwania przyjeżdżających do Krakowa - dodała Magdalena Sroka.

Hasłem wiodącym krakowskiej strefy będzie wielokulturowość. Będą w niej atrakcje związane z krajami, z których pochodzą Sponsorzy Euro 2012, a także przebywające w Krakowie drużyny narodowe.

Organizatorom bardzo zależy na tym, aby Strefa Kibica, gdzie zostanie zainstalowany olbrzymi telebim, stała się nie tylko miejscem oglądania meczów EURO 2012. Przygotowują więc szereg innych atrakcji takich jak: kuchnie różnych krajów, konkursy sportowe, pokazy mody, place zabaw dla dzieci.

Po analizie wielu propozycji zorganizowaniastrefy kibica, Kraków dołączył do projektu EURO TRUCK, którego patronem medialnym jest Telewizja Polska. Na jej antenach pokazane zostaną wszystkie spotkania przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy a także obszerne relacje z wydarzeń związanych z tą imprezą.