W chińskim Kantonie Urszula Radwańska grała o finał

21-letnia tenisistka z Krakowa Urszula Radwańska znów zagrała o finał turnieju WTA, tym razem w chińskim Kantonie (Guangzhou). Jejrywalką była w piątek, 21 września Su-Wei Hsieh z Tajwanu, której uległa 1-6, 6-3, 0-6.

Rozstawiona z numerem 4, zajmująca obecnie 39. miejsce w światowym rankingu młodsza z sióstr Radwańskich przed tygodniem nie wykorzystała szansy na występ w finale w Taszkiencie, przegrywając z późniejszą triumfatorką Rumunką Iriną-Camilią Begu. I ciągle nie zdobyła jeszcze singlowego tytułu w cyklu WTA Tour, czego dokonała natomiast w tym sezonie - w Kuala Lumpur - Hsieh, starsza od Urszuli o 5 lat, w klasyfikacji WTA na 53. pozycji. Tenisistka z Tajwanu dołożyła do kolekcji teraz kolejny sukces, triumfując w turnieju w Chinach.

W Kantonie, gdzie pula nagród wynosiła 220 tys. USD, Urszula Radwańska po wyeliminowaniu Węgierki Melindy Czink, w kolejnych pojedynkach pokonała Mandy Minellę z Luksemburga 6-2, 6-3 oraz Chanelle Scheepres (nr 5) z RPA 6-1, 7-5.