W Branicach wielka radość z nowego boiska

Niezwykle efektowne było otwarcie nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 74 na osiedlu Branice, którego dokonał w sobotę, 3 października 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, radni miejscy i dzielnicowi.

- Ta szkoła jest bardzo specyficzna, niewielka, kameralna, położona wśród zieleni. Przeznaczona dla konkretnego miejsca, osiedla, gdzie wszyscy się znają.  Bardzo się cieszę, że ta szkoła otrzymuje teraz dodatkowy atut w postaci boiska do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, wybudowanego w ramach umowy społecznej, Dzielica XVIII Nowa Huta w zamian za to, że na jej terenie został ulokowany Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów wystąpiła do Miasta z wykazem zadań, które od paru lat realizujemy. Ta uroczystość jest też znakomitą okazją do podkreślenia roli sportu w życiu mieszkańców tego osiedla i całego Krakowa – powiedział Prezydent Majchrowski.

Nie zabrakło oczywiście symbolicznego strzału na bramkę w wykonaniu Prezydenta Miasta Krakowa. Między słupkami stanął uczeń SP 74 Patryk Sendor.

Z okazji inauguracji działalności obiektu sportowego w Branicach  Prezydent Majchrowski przekazał szkole piłki, ufundował również puchar dla zwycięzców rozgrywanego w sobotę na nowym boisku turnieju piłki nożnej.

Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu podziękowali w swoich wystąpieniach Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 74 im. Stanisława Staszica Renata Dudek oraz Przewodniczący Zarządu i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc. Podziękowania skierowali także do Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala.

Prezydent Majchrowski otrzymał upominki od uczniów szkoły i przedstawicieli miejscowego klubu Zjednoczeni-Złomex Branice. 

Po poświęceniu boiska przez Proboszcza Parafii Św. Grzegorza Papieża w Krakowie-Ruszczy, ks. Andrzeja Kota odbyły się pokazy szkolnych cheerleaderek i piłkarzy, oklaskiwane przez liczną widownię.

Fot. MCH/ZIS