VII Bieg Trzech Kopców: Uwaga, 20 września koniec zapisów!

W związku z ogromnym zainteresowaniem VII Międzynarodowymi Otwartymi Mistrzostwami Krakowa w Biegu Górskim, które odbędą się 6 października, Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu przyjmowania zapisów 20 września, w piątek o godz. 12.00. Jednocześnie informujemy, że zwiększony został regulaminowy limit zawodników – z 2000 na 2300 osób. Tym sam lista startowa zostanie zamknięta w momencie nadania 2300. numeru.

Do VII Biegu Trzech Kopców zgłosiło się już ponad 2500 osób, a opłaty startowe uiściło blisko 2000 z nich! Prosimy o jak najszybsze dokonywanie przelewów, gdyż numery są nadawane według kolejności wpłat.

 

Opłata startowa w tym momencie wynosi 40 zł. Szczegóły na temat jej dokonania za pomocą przelewu można znaleźć w regulaminie imprezy.

 

Pakiety startowe będą do odebrania w Biurze Zawodów, zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Dembowskiego 12 (czynnym w dniach: 5 października (sobota) w godz. 11.00-20.00 oraz 6 października (niedziela) w godz. 7.00-9.30).

 

Po starcie o godz. 10.30, zawodnicy pokonają 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym limicie czasu, to jest do godz. 13.00

 

Zachęcamy do zapoznania się z mapą i opisem trasy, które dostępne są TUTAJ.