Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018: mapa tras i zmiany w organizacji ruchu

W najbliższą sobotę, 12 maja w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja tegorocznego cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W związku z tym wydarzeniem sportowym, w godz. 10:30-16:30 wystąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej w rejonie Błoń Krakowskich, Woli Justowskiej i Lasku Wolskiego, którędy poprowadzą trasy wyścigów.

Rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na czterech dystansach: Rodzinna Parada (8 km), Mini (24 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (89 km).

Trasa maratonów rowerowych została wyznaczona następującymi ulicami: Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, Al. Waszyngtona, ul. Starowolska, ul. Rędzina, ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego. Dalej przejazd odbędzie się drogami poza granicami Miasta Krakowa. Trasa powrotu: ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Lasek Wolski, ul. Starowolska, Al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, Al. Focha na Błonia Krakowskie.

Zalecane objazdy

  • W związku z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi (na odcinku od ul. Piastowskiej do Al. Focha) oraz Al. Focha (w rejonie mostu na  rzece Rudawie), objazd od strony ul. Królowej Jadwigi w stronę Al. Mickiewicza i ul. Księcia Józefa  poprowadzony zostanie ul. Reymonta, Al. Mickiewicza, dalej przez Al. Krasińskiego i  ul. Kościuszki.
  • W związku z zamknięciem ul. Orlej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Księcia Józefa (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Zakamycze), objazd  poprowadzony zostanie od strony ul. Księcia Józefa do ul. Królowej Jadwigi ulicami: ul. Księcia Józefa, ul. Jodłową, ul. Starowolską (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu), ul. 28 Lipca 1943 r. Mogą występować również utrudnienia związane z dojazdem do posesji przy ul. Zakamycze.
  • W związku z zamknięciem ul. Starowolskiej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Królowej Jadwigi (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. 28 Lipca 1943 r.) objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Królowej Jadwigi do ul. Księcia Józefa przez Rondo Chełmskie, ul. Chełmską, ul. Rzepichy, ul. Orlą (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu).

W okolicy ul. Na Błoniach zostaną zamknięte ciągi piesze i rowerowe.

Mapa tras wyścigów w ramach Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018 w Krakowie

Profil wysokościowy dystansu Grand Fonfo

Profil wysokościowy dystansu Medio

Profil wysokościowy dystansu Mini

Profil wysokościowy Rodzinnej Parady

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

  • linia 102 - będzie kursować na swojej stałej trasie. Mogą nastąpić chwilowe wstrzymania autobusów na ul. Orlej;
  • linia 134 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od zoo do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ul. Piastowską do Cichego Kącika. Przystanek końcowy i początkowy „Cichy Kącik” będzie zlokalizowany na pętli. Ponadto, autobusy jadące w kierunku zoo zatrzymają się dodatkowo na przystanku przelotowym na ul. Piastowskiej (dla linii 102);
  • linia 152 - będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od alei Przyjaźni do ulicy Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do cmentarza Olszanica. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Muzeum Narodowe” (na al. Mickiewicza, w kierunku cmentarza Olszanica), „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linia 192 - będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Czyżyn Dworca do al. Mickiewicza bez zmian, następnie ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do Chełmu. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linia 252 - będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od os. Podwawelskiego do al. Krasińskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do Kraków Airport. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Muzeum Narodowe” (na al. Mickiewicza, w kierunku Kraków Airport), „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linie 209, 218, 226, 258 - będą kursować na swoich stałych trasach. Mogą nastąpić chwilowe wstrzymania autobusów na drogach poza Krakowem.

Rozkłady wyżej wymienionych linii nie zostaną zmienione.

Zasady zachowania ważności bieletów okresowych

Bilety okresowe wykupione na linie nr 134, 152, 192 i 252 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii.

Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się TUTAJ.