VI Noworoczny Slalom Równoległy: kajakarze górscy dla WOŚP

Kajakarze górscy popłynęli w niedzielę, 12 stycznia na torze KOLNA dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas VI Noworocznego Slalomu Równoległego, zorganizowanego przez Krakowski Klub Kajakowy i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wyłoniono zwycięzców w pięciu konkurencjach.

Choć na starcie zabrakło grupy kadrowiczów przebywających na zgrupowaniu w Dubaju, rywalizacja na krytym obiekcie przy Kolnej była niezwykle ciekawa. W K-1 mężczyzn wicemistrz Polski seniorów Eryk Lejmel (Krakowski Klub Kajakowy) w decydujących pojedynkach okazał się szybszy od Łukasza Polaczyka (AZS AWF Kraków). Dobrą formę zaprezentowali także kanadyjkarze AZS AWF Kraków Filip i Andrzej Brzezińscy w C-2, a ich kolega klubowy Wojciech Pasiut zajął 1. miejsce w C-1.  Na najwyższym podium stanęły także: Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) w K-1 i Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne) w C-1.

 

Spośród biorących udział w niedzielnych zawodach Słowaków najlepszą – 4. lokatę – wywalczyła Michaela Hassova (KK Zvolen) w K-1.

 

W czasie kajakarskich zmagań wolontariuszki 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierały datki pieniężne  na zakup sprzętu  dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych. Zorganizowano  również aukcję, na której można  było wylicytować rafting dla 5 osób, koszulki Mistrzostw Europy w Slalomie, bilety na krytą pływalnię, kolację i puchar prezesa KKK.

 

Dodatkową atrakcję – przejażdżki na trzech wierzchowcach  – przygotował  Krakowski Klub Jazdy Konnej.

 

Tor Kajakarstwa Górskiego KOLNA będzie w 2014 roku areną wielu imprez, zapisanych w kalendarzu międzynarodowej federacji – ICF. Już 12 i 13 kwietnia zostaną tu rozegrane Krakowskie Slalomy, a 23 i 24 sierpnia -  Puchar Europy Juniorów.

 

Szczegółowe wyniki kwalifikacji i finałów znajdują się w załączeniu.

 

Fot. MCH/ZIS