V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn: Olbrzymie zainteresowanie, rekordowa liczba zgłoszeń

Aż 53 pary zawodników zgłosiły się do V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, rozgrywanego od 22 do 24 czerwca na basenie przy ulicy Bulwarowej 1 - obok Zalewu Nowohuckiego. Lista nie jest zamknięta, bo jeszcze bezpośrednio przed piątkowymi eliminacjami można przystąpić do rywalizacji po spełnieniu warunków określonych dla tego turnieju przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Olbrzymie zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów: Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W najbliższy weekend emocje są więc gwarantowane. Każdy chętny będzie mógł skorzystać za darmo z basenu. Słońce i woda sprzyjają siatkówce plażowej. Serdecznie zapraszamy!

W Krakowie zjawi się niemal cała krajowa czołówka z wyjątkiem przygotowujących się w Wiedniu do londyńskich igrzysk Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla oraz walczących o jeszcze jedno miejsce dla Polski w olimpijskich zmaganiach podczas finałów Pucharu Kontynentalnego w tureckiej Alanyi duetów: Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz i Bartosz Łosiak/Piotr Kantor.

Faworytami zmagań na nowohuckim piasku są Damian Wojtasik i Jarosław Lech, którzy w tym sezonie triumfowali już w dwóch turniejach cyklu Grand Prix - w Toruniu i we Wrześni.

Wystartują również ubiegłoroczni zwycięzcy: Tomasz Wieczorek i Dawid Popek, choć nie razem. Popek tworzy parę z Michałem Makowskim a Wieczorek - z Jakubem Łomaczem, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski w siatkówce halowej z Kazimierzem-Płomieniem Sosnowiec.

Starszy z braci Łomaczów, podobnie jak jeden z ulubieńców krakowskiej publiczności, olimpijczyk z Atlanty Marcin Nowak latem chętnie grywa w siatkówkę plażową. Partnerem liczącego 215 cm Nowaka jest Maciej Kusaj.

Bardzo groźnymi przeciwnikami dla Wojtasika i Lecha mogą okazać się zawodnicy kadry młodzieżowej: Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Niedawno, w Mysłowicach w turnieju SWATCH World Tour Kosiak zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Fijałka i grał tam razem z Mariuszem Prudlem. Przy rozważaniu szans na końcowy sukces w Krakowie nie można pominąć najlepszych w ostatnią niedzielę w Nysie: Sebastiana Sobczaka i Piotra Janiaka.

W doborowym gronie dopuszczonych od razu do turnieju głównego znaleźli się, oprócz siedmiu par z najwyższym rankingiem, także Piotr Słonina i Paweł Piwowarczyk, którzy otrzymali od organizatorów „dziką kartę". Pozostali muszą przebijać się przez trudne eliminacje i tylko osiem duetów uzyska awans.

Według stanu na wtorek, 19 czerwca bezpośrednie występy w turnieju głownym mają zagwarantowane:
1. Damian Wojtasik/Jarosław Lech
2. Maciej Kosiak/Maciej Rudol
3. Sebastian Sobczak/Piotr Janiak
4. Rafał Matusiak/Dominik Witczak
5. Piotr Słonina/Paweł Piwowarczyk
6. Dawid Popek/Michał Makowski
7. Marcin Melnarowicz/Mateusz Radojewski
8. Michał Michalak/Marcin Ociepski

Komisarzem V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa jest Witold Murczkiewicz a sędzią głównym - Wieslaw Cieślik.