Uwaga, zmiana lokalizacji Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton!

Ze względu na niesprzyjającą aurę oraz niekorzystne prognozy pogody na najbliższe dni, Organizatorzy zdecydowali o zmianie lokalizacji Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton. W sobotnie przedpołudnie, zmagania najmłodszych biegaczy odbędą się nie na Błoniach Krakowskich, a na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Podobnie jak przed rokiem, dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat przygotowaliśmy Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton. Rywalizacja Szkrabów, Gagatków, Ancymonów i Urwisów odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia na pasie rozgrzewkowym murawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Mniejsza o wyniki, w tym wszystkim chodzi, a raczej biega, o dobrą zabawę. Dlatego czas nie będzie mierzony.

W zależności od wieku, maluchy mogą wziąć udział w zmaganiach w jednej z czterech kategorii, różniących się dystansem. Szkraby (3-4 lata) wystartują na prawie „klasycznym” dystansie 42… ale metrów. Gagatki (5-6 lat) przebiegną 100 metrów, Ancymony (7-8 lat) 200 m, a najstarsze Urwisy (9-11 lat) 420 m. Udział w zawodach jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

W dniu imprezy (29 kwietnia) Biuro Zawodów, znajdujące się w holu Trybuny Zachodniej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, będzie czynne od godz. 9:00, a start pierwszej grupy zaplanowano na godz. 10:00. Później co pół godziny startować będą kolejne grupy mini mini maratończyków. Po zawodach czeka ich też moc atrakcji w strefie zabaw, która będzie działać do godz. 16:00.

Regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej: www.minimini.bonarkacitycenter.pl