US Open: Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej z problemami

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska, która w trzech poprzednich latach kończyła udział w grze pojedynczej wielkoszlemowego US Open w drugiej rundzie, przełamała w czwartek, 30 sierpnia tę nie najlepszą passę. O awans do 1/8 finału spotka się z byłą liderką światowego rankingu Serbką Jeleną Janković. W meczu z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro zajmująca 2. miejsce w klasyfikacji WTA Polka, mimo poważnych problemów, zwyciężyła 4-6, 6-3, 6-0.

Starsza z sióstr Radwańskich dość długo nie mogła sobie poradzić z dysponującą dużą gamą skutecznych uderzeń Hiszpanką, przegrywała już 4-6, 1-3. I dopiero wtedy nastąpiła pozytywna metamorfoza, Agnieszka częściej pojawiała się przy siatce, zaczęła grać agresywniej i zarazem dokładniej. Zapisała na koncie jedenaście gemów z rzędu, po godzinie i 57 minutach zapewniła sobie awans do trzeciej rundy US Open, z pulą nagród 24,054 mln $.

To pięćdziesiąte singlowe zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w tym roku podparte 4 asami serwisowymi i 26 bezpośrednio zdobytymi punktami (winners), choć przy sporej jak na nią ilości niewymuszonych błędów - 31 (Suarez Navarro odpowiednio: 2, 23, 41).

Z Janković (27 WTA), rozstawioną na Flushing Meadows z „30", turniejowa „dwójka" Agnieszka Radwańska zmierzy się po raz czwarty w karierze, bilans jest korzystny dla krakowianki (2-1), ostatnio pokonała Serbkę w lutym, w półfinałowym pojedynku w Dubaju 6-2, 2-6, 6-0.