US Open: Siostry Radwańskie poznały rywalki

Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, które w ramach kampanii ?Kraków ? Miasto Mistrzów? występują w tym sezonie z logotypem Krakowa na strojach, w wyniku losowania poznały swoje rywalki w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w najbliższy poniedziałek, 30 września w Nowym Jorku wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open z pulą nagród 22,668 mln dolarów. Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka zmierzy się z zajmującą 55 miejsce w rankingu WTA Tour Hiszpanką Arantxą Parrą Santonją. Urszula zagra natomiast z 72 w klasyfikacji najlepszych tenisistek Rosjanką Anną Czakwetadze.

Bezpośredni start młodszej z sióstr Radwańskich w turnieju głównym jest możliwy dzięki tak zwanemu zamrożeniu rankingu - korzysta ona teraz z tego, który miała przed spowodowaną kontuzją i operacją kręgosłupa półroczną przerwą.

Jeśli Agnieszką upora się z Santonją, to w następnej rundzie międzynarodowych mistrzostw USA będzie na nią czekać zwyciężczyni meczu pomiędzy Chinką Shuai Peng a Amerykanką Shelby Rogers. Z kolei Urszula, w wypadku pokonania Czakwetadze, w drugiej rundzie trafiłaby na triumfatorkę pojedynku rozstawionej z numerem trzydziestym reprezentantki Kazachstanu - Jarosławy Szwedowej z zawodniczką zakwalifikowaną do turnieju głównego w wyniku eliminacji.Agnieszka i Urszula Radwańskie
Fot. Michał Klag