US Open: Agnieszka Radwańska rozstawiona z dziewiątką

Agnieszka Radwańska, promująca w tym roku wraz z siostrą Urszulą podwawelski gród w ramach projektu ?Kraków ? Miasto Mistrzów?, została rozstawiona z numerem dziewiątym w rozpoczynającym się 30 sierpnia w Nowym Jorku turnieju wielkoszlemowym US Open. Jako ?jedynka? wystąpi triumfatorka zakończonych w poniedziałek, 17 sierpnia zawodów WTA w Montrealu Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka.

Z numerem drugim zagra ubiegłoroczna zwyciężczyni międzynarodowych mistrzostw USA Belgijka Kim Clijsters, a z trójką Amerykanka Venus Williams. Jej siostra Serena, liderka rankingu WTA, nie wystartuje w turnieju z powodu kontuzji prawej stopy.

Agnieszka Radwańska, po zakończeniu rywalizacji w Montrealu na 3. rundzie (porażka ze Swietłaną Kuzniecową), w wyżej wspomnianym rankingu WTA Tour spadła z dziewiątego na dziesiąte miejsce. Wiceliderką klasyfikacji jest Karolina Woźniacka, a na trzecią lokatę (z czwartej) awansowała Kim Clijsters. Venus Viliams jest czwarta.

Urszula Radwańska, która przez kontuzję i operację kręgosłupa była zmuszona do półrocznej przerwy w grze, spadła z 322 na 328 pozycję.Agnieszka Radwańska
Fot. Michał Klag