Urszula Radwańska w turnieju głównym w Miami, jedną z faworytek Agnieszka Radwańska

Urszula Radwańska, podobnie jak jej siostra, rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska, wystąpi w turnieju głównym Sony Ericsson Open (WTA Premier Mandatory Event), z pulą nagród 4 828 000 USD, w Miami na Florydzie. Startują wszystkie najlepsze tenisistki świata, do rywalizacji na kortach wróciły Amerykanki Serena i Venus Williams, Belgijka Kim Clijsters oraz Rosjanka Alisa Klejbanowa.

Urszula Radwańska zwycięsko przeszła eliminacje, wygrała z Rosjanką Jewgienią Rodiną 3-6, 6-1, 6-2 i Czeszką Andreą Hlavackovą 4-6, 7-5, 6-1. W I rundzie turnieju głownego spotka się z inną kwalifikantką, Ukrainką Kataryną Bondarenko.

Agnieszka Radwańska rozpocznie rywalizację od II rundy, czeka na przeciwniczkę z pary Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Madison Keys (USA).

W Miami Agnieszka razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą zagra także w deblu, ich pierwszymi przeciwniczkami są Rumunka Irina-Camelia Begu i Rosjanka Nina Bratczykowa.

Uwaga wszystkich skupiła się na pierwszym po 10-miesięcznej przerwie występie 22-letmiej Alisy Klejbanowej, która pojawiła się znów na korcie po wygraniu batalii z... chłoniakiem Hodgkina, w tym czasie przeszła m.in. chemioterapię. Wróciła do zdrowa i wysokiej sportowej formy. Od organizatorów Sony Ericsson Open Rosjanka (kiedyś już 20. na świecie) otrzymała "dziką kartę". W pierwszym pojedynku poko nała Szwedkę Johannę Larsson 2-6, 6-3, 6-2.