Urszula Radwańska w turnieju głównym US Open - w I rundzie spotka się ze swoją siostrą Agnieszką

Krakowska tenisistka Urszula Radwańska awansowała do turnieju głównego US Open po zwycięstwie w decydującym pojedynku eliminacji nad Japonką Riką Fujiwarą 6-4, 6-3. W ostatniej w tym sezonie imprezie wielkoszlemowej, rozgrywanej na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku uczestniczy także Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem dwunastym. Siostry zmierzą się w pierwszej rundzie!

Urszula ma za sobą sześć singlowych występów w turniejach głównych Wielkiego Szlema, w ubiegłym roku była w drugiej rundzie US Open, podobny wyniki osiągnęła w Wimbledonie - 2008 i 2009.

Jej starsza siostra Agnieszka osiągnęła w grze pojedynczej cztery wielkoszlemowe ćwierćfinały - po dwa w Australian Open (2008, 2011) i Wimbledonie (2008, 2009) w 21 startach. W US Open dwukrotnie dotarła do czwartej rundy (1/8 finału) w latach 2007 i 2008, przed rokiem zakończyła udział w drugiej rundzie.

Nowojorski pojedynek sióstr Radwańskich  jest trzecim, którego stawką są punkty do światowego rankingu WTA. Poprzednio rywalizowały ze sobą w 2009 roku. Najpierw w Dubaju triumfowała Urszula 6-4, 6-3, potem w Eastbourne zwycięzyła Agnieszka 6-1, 6-1.

Największym zmartwieniem organizatorów tegorocznych zmagań są kiepskie prognozy pogody, nad Nowy Jork nadciąga huragan "Irene". Z tego powodu w piątek 26 sierpnia odwołano sobotni Arthur Ashe Kids/ Day - towarzyszącą turniejowi imprezę dla dzieci.