Urszula Radwańska w Kalifornii: Udany rewanż z Erakovic

21-letnia tenisistka z Krakowa Urszula Radwańska podczas w turnieju WTA Premier w Stanford (Kalifornia), z pulą nagród 640 tys. USD dotarła do ćwierćfinału po zwycięstwach nad Greczynką Eleni Daniilidou 3-6, 6-3, 6-4 i Mariną Erakovic z Nowej Zelandii 6-3, 3-6, 6-4. O półfinał zagrała z Amerykanką Coco Vandeweghe.

Szczególnie cenny jest udany rewanż młodszej z sióstr Radwańskich, za niedawną porażkę w I rundzie Wimbledonu, w pojedynku z Erakovic.
 
Kolejną rywalką Polki była szczęśliwa przegrana z eliminacji (lucky loser), młodsza o rok Vandeweghe, którą w czerwcu pokonała w finale challengera ITF na trawiastych kortach w Nottingham 6-1, 4-6, 6-1, co przesądziło o udziale Urszuli Radwańskiej w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Tym razem, Polka uległa Vandeweghe 4-6, 4-6.

W Stanford krakowianka występowała także - w parze z Daniilidou - w grze podwójnej. Odniosły zwycięstwo nad Lindsay Lee-Waters/Megan Moulton-Levy (USA) 6-7 (4-7), 6-4, 10-2, ale ćwierćfinał z duetem nr 3, Natalie Grandin/Vladimira Uhlirova (RPA/Czechy).oddały walkowerem, Urszula Radwańska nie była w stanie grać po wyczerpującym meczu z Erakovic.

Gwiazdą turnieju jest podwójna triumfatorka - w singlu i deblu - tegorocznego Wimbledonu Amerykanka Serena Williams.