Urszula Radwańska też w II rundzie Australian Open: Do trzech razy sztuka

Krakowska tenisistka Urszula Radwańska zrewanżowała się Amerykance Alison Riske w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open za dwie wcześniejsze porażki - w Saint Raphael i Birmingham, wygrywając we wtorek w Melbourne 6-4, 1-6, 6-2. Kolejną rywalką młodszej z sióstr Radwańskich będzie Rumunka Sorana Cirstea, która sensacyjnie wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy, rozstawioną z numerem 6. Samanthę Stosur 7-6 (7-2), 6-3.

Mecz Urszuli Radwańskiej z Riske trwał 2 godziny i 29 minut, Polka zaserwowała 2 asy, popełniła 4 błędy serwisowe i tylko 4 niewymuszone błędy.

Ze swoją rumuńską rówieśniczką, 21-letnia krakowianka ma w cyklu WTA bilans remisowy. W 2007 roku, w Bangkoku, triumfowała Urszula, w następnym sezonie - w Hobart - zwyciężyła Sorana.

Już w środę rano (czasu polskiego) w czwartym pojedynku dnia na Margaret Court Arena o awans do trzeciej rundy zagra rozstawioną z „ósemką" Agnieszka Radwańska - z argentyńską kwalifikantką Paulą Ormaecheą. W programie znalazło się także kilka spotkań deblowych z udziałem naszych tenisistek i tenisistów.