Urszula Radwańska - dwa sukcesy w jednym dniu

Krakowska tenisistka, 21-letnia Urszula Radwańska bardzo dobrze będzie wspominać poniedziałek, 16 lipca 2012 roku. W tym dniu nie tylko po raz pierwszy w karierze awansowała do czołowej ?50? światowego rankingu, ale wygrała także trudny pojedynek podczas turnieju WTA Premier w amerykańskim mieście Carlsbad ze Słowaczką Danielą Hantuchovą.

Urszula Radwańska zajmuje obecnie 48. miejsce w klasyfikacji WTA, jej starsza siostra Agnieszka utrzymała natomiast pozycję wiceliderki, a na czele znaudje się nadal Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Z Danielą Hantuchovą, rozstawioną w Mercury Insurance Open (740 tys. USD) z numerem 6, Urszula wreszcie wygrała 6-4, 7-5, po dwóch wcześniejszych porażkach z tą rywalką w Warszawie (2009) i Pattaya City (2012). W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Amerykanką Melanie Oudin, która jako  jako "lucky loser"  (szczęśliwa przegrana w eliminacjach) zastąpiła kontuzjowaną Rumunkę Soranę Cirsteę) i a w turnieju głownym rozpoczęła występy od zwycięstwa nad rodaczką Sloane Stephens 1-6, 7-6 (8-6), 6-0.

W Carlsbadzie nie broni tytułu Agnieszka Radwańska, przygotowująca się w Krakowie do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w których weźmie udział także Urszula Radwańska.