Uroczyste podsumowanie 68. Tour de Pologne: Blisko 3 miliony kibiców na trasie

W czwartek 27 października 2011 roku w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego 68. Tour de Pologne. Tę największą imprezę kolarską w naszym kraju, zaliczaną do prestiżowego cyklu UCI World Tour obejrzało na trasie blisko 3 miliony widzów. Tygodniowy wyścig zakończył się 6 sierpnia w Krakowie.

Telewizja Polska - główny patron medialny - pokazała to wielkie wydarzenie sportowe w TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP Info i TVP HD, przeznaczając aż 89 godzin na transmisje, retransmisje, kroniki i programy o 68. TdP. Przygotowała też sygnał dla Eurosportu, który relacjonował wyścig w 20 wersjach językowych do 59 krajów.

Licząca 150 osób ekipa telewizyjna miała do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt: 16-kamerowt wóz transmisyjny HD, trzy bezprzewodowe kamery - dwie na na motocyklach i jedną na helikopterze.

TVP, która podpisała z organizatorami Tour de Pologne umowę na lata 2009-2012, pokaże również przyszłoroczną, 69. edycję wyścigu od 10 do 16 lipca z ostatnim etapem i zakończeniem znów w Krakowie.

W imieniu naszego miasta, związanego z TdP w obecnym, profesjonalnym wymiarze nieprzerwanie od 2008 roku, z Czesławem Langiem i jego ekipą z Lang Teamu ściśle współpracuje przy przygotowaniu i przeprowadzeniu ostatniego etapu oraz zakończenia na Błoniach Krakowskich Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Warto dodać, że podczas czwartkowej uroczystości znana aktorka Ewa Błaszczyk otrzymała od organizatorów TdP czek na 40 tysięcy złotych dla prowadzonej przez nią Fundacji Akogo?

Więcej szczegółów o podsumowaniu tegorocznego 68. TdP na stronie internetowej: www.tourdepologne.pl

[galeria:394]
Fot. Lang Team