Uroczyste otwarcie MP w Siatkówce Plażowej: przyjazny Kraków

Atmosfera jest gorąca, rywalizacja bardzo ciekawa. W Krakowie trwa Orlen Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. W środę, 27 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie turnieju.

Termin tego wydarzenia nie został wybrany przypadkowo. Akurat w tym dniu, w godzinach południowych na obiekcie KS Wanda, przy ul. Bulwarowej 39 przebywali już wszyscy uczestnicy tegorocznych mistrzostw. Panie kontynuowały rozpoczęte we wtorek zmagania, panowie rozgrywali natomiast pierwsze mecze.

 

Otwarcia mistrzostw dokonał Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w obecności Jacka Kasprzyka – Członka Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, szefa Wydziału Siatkówki Plażowej. Podczas  uroczystości zaprezentowali się wszyscy uczestnicy zawodów – 16 par żeńskich i 24 duety męskie,  komisarze: Jerzy Taterek i Sebastian Michalak, sędziowie głowni:  Wiesław Cieślik i Jan Baniak wraz arbitrami spotkań, wolontariusze i organizatorzy.

 

- Witam wszystkich bardzo serdecznie w Krakowie  po raz kolejny na turnieju siatkówki plażowej i po raz pierwszy na finale mistrzostw Polski. Słońce ma zaświecić za dwie godziny, ale proszę sobie wyobrazić, że piękną pogodę już mamy,  na pewno aura będzie nam sprzyjać podczas czwartkowych i piątkowych finałów. Życzę wspaniałych wrażeń i  świetnych wyników, sędziom przyjemnej pracy. Dziękuję panu Jackowi  Kasprzykowi za ogromne zaangażowanie w rozwój polskiej siatkówki plażowej – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal przed wygłoszeniem tradycyjnej formułki o oficjalnym otwarciu mistrzostw Polski.

 

- Jest nam bardzo miło, że gościmy w Krakowie, cieszymy się, że właśnie tutaj są rozgrywane  finały mistrzostw Polski. Zawodniczkom i zawodnikom życzę samych udanych zagrań, sędziom trafnych decyzji, a Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie i władzom miasta powodzenia w organizowaniu takich imprez. Oby ich było jak najwięcej -  podkreślił Jacek Kasprzyk.

 

Sympatyków siatkówki zapraszamy na te bardzo interesujące zmagania w kompleksie sportowym Wandy przy ul.  Bulwarowej 39 dla widzów przygotowano wiele niespodzianek, liczne konkursy z nagrodami, do wygrania są m.in. bilety na FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

 

Fot. MCH/ZIS