Umowa podpisana: 9 sierpnia 71. Tour de Pologne w Krakowie

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal podpisali w czwartek, 22 maja umowę w sprawie organizacji  w naszym mieście w sobotę, 9 sierpnia ostatniego VII etapu tegorocznego 71. Tour de Pologne.

Gmina Miejska Kraków i Lang Team zawarły również umowę dotyczącą przeprowadzenia w sobotę, 31 maja imprezy kolarskiej dla amatorów i wyczynowców - Skandia Maraton Lang Team ze startem i metą na Błoniach.

 

Tour de Pologne, zaliczany do cyklu UCI World Tour od 2008 roku kończy się zawsze w podwawelskim grodzie.  Podobnie jak przed rokiem 9 sierpnia odbędzie się jazda indywidualna na czas. Kolarze wystartują z Rynku Głównego  i po pokonaniu 25 km wrócą tu na metę ostatniego etapu i całego wyścigu.

 

- Aby tradycji stało się zadość, podpisujemy z Czesławem Langiem kolejną umowę – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski. - Tour de Pologne stał się w ostatnich latach wyścigiem międzynarodowym, w ubiegłym roku kolarze ścigali się również we Włoszech, teraz czeka nas etap na Słowację. Cieszę się, że Czesław Lang nie ogranicza się do organizowania wyłącznie wyścigu dla zawodowców, jakim jest Tour de Pologne. Ma też atrakcyjne propozycje dla amatorów a jedną z nich jest Skandia Maraton,  w którym w Krakowie będzie można wziąć udział 31 maja. Przy okazji odbywają się również ciekawe akcje charytatywne.

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że w tym sezonie świetnie spisują nasi utalentowani kolarze, dobrze znani już z trasy Tour de Pologne: Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Mam nadzieję, że Kwiatkowski, który wystartuje najpierw w Tour de France, dostarczy nam też dużo radości w czasie Tour de Pologne. Pojawi się u nas wielu znakomitych zawodników, w wyścigu wezmą udział reprezentacja Polski i grupa CCC Polsat – dodał Czesław Lang.

 

Fot. MCH/ZIS