Umowa między Gminą Miejską Kraków a Wisłą Kraków SA podpisana

W piątek, 24 stycznia została zawarta umowa między Gminą Miejską Kraków a Wisłą Kraków SA w sprawie dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

 

Dokument podpisali:  w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie a ze strony Wisły Kraków SA Jacek Bednarz - Prezes Zarządu i Maciej Krupa - Wiceprezes Zarządu.

 

Na podstawie umowy dzierżawy, zawartej do 30 czerwca 2015 roku, Wisła Kraków SA korzystać będzie z boiska oraz pomieszczeń administracyjnych na klubowe biura i tzw. Strefę Kibica.  

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Podpisanie umowy wieńczy  kilkumiesięczne negocjacje, które były trudne dla obu stron, mogę jednak powiedzieć, że odpowiada interesom zarówno Miasta jak i Klubu. Jest uczciwa, ponieważ naszym zdaniem jest ekwiwalentna.  W imieniu Zarządu Wisły Kraków SA chciałbym bardzo podziękować  Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Kowalowi, który od początku był  dobrym duchem całego przedsięwzięcia i pracownikom Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie bezpośrednio zaangażowanym w negocjacje i przygotowanie umowy. Ufam, że zrobiliśmy pierwszy duży krok do tego, aby umowa stała się ramą bardzo dobrej współpracy Wisły Kraków SA  z Miastem w zakresie korzystania ze stadionu - podsumował piątkowe wydarzenie Prezes Jacek Bednarz.

 

- Podzielam opinię Pana Prezesa Jacka Bednarza, że umowa jest korzystna dla Miasta i Klubu. Cel mamy taki sam. Chcemy, żeby Stadion Miejski im. Henryka Reymana tętnił życiem przez 24 godziny na dobę, był areną ciekawych  meczów piłkarskich oraz innych atrakcyjnych imprez, ulubionym miejscem sympatycznych spotkań mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto gości – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal.