UMK i ZIS w biegu sztafetowym „Pomagamy z każdym krokiem”

W sobotę 19 września, o godz. 9.50 na stadionie MOS Kraków „Zachód” (Plac Na Groblach 23) odbędzie się bieg sztafetowy pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. W PKO Biegu Charytatywnym wezmą udział również drużyny Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka, dlatego  ogólnopolskie wydarzenie – jednocześnie na 12 stadionach w Krakowie , Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu - wywołało ogromne zainteresowanie nie tylko wśród osób, dla których bieganie stało się wielką pasją.

 

W sztafecie Urzędu Miasta Krakowa wystartują: Katarzyna Cięciak – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Filip Szatanik,  Witold Śmiałek, Zuzanna Dziadowiec i Anna Rzemmieniec. ZIS wystawił dwa zespoły. W pierwszym pobiegną: Katarzyna Meryk, Agnieszka Biernat, Piotr Sokołowski, Anna Garczyk-Zielińska i Robert Strupiechowski, a w drugim – Paweł Popławski, Izabela Kołodziej-Schab, Ewa Kurdziel, Monika Górecka i Anna Sikora.

 

Zawodnicy tworzący pięcioosobową ekipę przez godzinę będą pokonywać kolejne 400-metrowe okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.