Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Przebywający z wizytą w Polsce, w ramach Programu Rozwoju Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Ukrainie (P3DP), przedstawiciele samorządów Zaporoża, Tarnopola, Pawłohradu i Eupatorii byli we wtorek, 27 marca gośćmi Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Podczas spotkania Dyrektor Krzysztof Kowal zaprezentował główne cele działalności ZIS, jego aktywność w mieście, w kraju i za granicą.

Mer Pawłohradu Iwan Metelicja, Zastępcy Mera: Zaporoża - Jurij Kaptiuh i Tarnopola - Władysław Stemkowski, Dyrektor Wydziału Spraw Gospodarczych i Kontaktów Zagranicznych miasta Eupatoria, Zoja Powszenko oraz towarzyszący im koordynatorzy USAID PPP Development Program in Ukraine (P3DP): Walery Dobrowolski, Olga Petrenko, Galyna Jesaulenko i amerykański ekspert tego programu Mick Mullay poznali szczegóły przygotowanego i prowadzonego przez ZIS projektu „PPP nowe perspektywy" przedstawione przez Mirosława Paluchowskiego.

Z kolei, Paweł Popławski mówił o inwestycjach sportowych planowanych do realizacji w Krakowie w formule PPP, o związanych z tym uwarunkowaniach finansowych i prawnych.

Goście z Ukrainy nie tylko dzielili się swoimi - skromnymi jak podkreślali - doświadczeniami z PPP, ale zadali też kilka szczegółowych pytań. Nie ukrywali, że są zainteresowani także dalszą współpracą.

[galeria:418]
Fot. MCH/ZIS