Udany weekend hokeistów Cracovii

Dwa zwycięstwa podczas ostatniego weekendu odnieśli hokeiści Cormach Cracovii. W piątek pokonali beniaminka ekstraligi HC GKS Katowice 5-2 (1-0, 3-2, 1-0), a w niedzielę rozgromili Aksam Unię Oświęcim 8-0 (2-0, 3-0, 3-0) . Oba mecze odbyły się na krakowskim sztucznym lodowisku przy ulicy Siedleckiego.

W czterech spotkaniach podopieczni trenera Rudolfa Rohačka zdobyli 9 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli, ze stratą 2 pkt. do lidera, GKS-u Tychy.

Godne podkreślenia jest, że w drużynie wicemistrzów Polski wszystkie formacje mogą się pochwalić sporym dorobkiem bramkowym.

W piątkowej konfrontacji z katowiczanami, obfitującej w ostre starcia, bardzo skuteczna była trzecia „piątka", na listę strzelców wpisali się: Josef Fojtik (26'), Adrian Kowalówka (39') i Patrik Valčak (59'). Dwa pozostałe trafienia były dziełem Martina Dudaša (11') i Michała Piotrowskiego (26').

Z kolei, w niedzielę brylowała pierwsza „piątka", zdobywając cztery bramki: Leszek Laszkiewicz 2 (16' i 42'), Nicolas Besch (24') i Daniel Laszkiewicz (51'), pozostałe - Aron Chmielewski (7'), Damian Słaboń (30'), Martin Valčak (33') i Sebastian Kowalówka (49').

Już we wtorek, 18 września, o godz. 18.00, tym na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój.