Tysiąc kolarzy w finale Skandia Maraton Lang Team

Około tysiąca kolarzy wystartowało 4 października w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie. Na dystansie Grand Fondo zwyciężyli Bartłomiej Wawak i Katarzyna Hendrzyk-Majewska.  W tegorocznym cyklu gospodarzem jednej z imprez, która odbyła się 31 maja, był Kraków.

W tym roku kolarstwo w Polsce w sposób szczególny zasłużyło na taki dzień, na takie fetowanie wszystkich sukcesów – mówił burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak, mając na myśli przede wszystkim tytuł mistrza świata elity w wyścigu ze startu wspólnego zdobyty przez Michała Kwiatkowskiego oraz zwycięstwo Rafała Majki w klasyfikacji generalnej 71. Tour de Pologne oraz jego sukcesy w Tour de France.

 

Finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team okazała się także niezwykłym kolarskim świętem. Dopisało właściwie wszystko – pogoda, kibice i oczywiście uczestnicy, których na starcie pojawiło się około tysiąca. Jedni jechali po to, by się bawić, inni walczyli o zwycięstwo.

 

- Trasa była płaska, a ponieważ narzuciliśmy dość mocne tempo, wyścig był szybki – przyznał na mecie najdłuższego dystansu Grand Fondo Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team).  ajlepsi pokonali 77-kilometrową trasę w nieco ponad dwie godziny. Wśród mężczyzn zwyciężył właśnie Wawak, wśród kobiet Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars Rybczyński MTB Team). - Nie spodziewałam się tego sukcesu. Tak naprawdę przygodę z rowerem rozpoczęłam w tym sezonie, można powiedzieć, że jestem początkująca – przyznała uśmiechnięta zwyciężczyni. Ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski cieszyli się natomiast Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

 

Na dystansie Medio świetnie zaprezentował się Czesław Lang, który w swojej kategorii zajął czwarte miejsce. - Przy takiej pogodzie trudno było siedzieć na mecie i czekać na zawodników. Wystartowałem i jechało się świetnie – mówił Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team.

 

Kibice mogli dopingować także brązową medalistkę mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w kategorii juniorek  Agnieszkę Skalniak. - Nie mam już żadnych startów w tym sezonie, postanowiłam więc wykorzystać maraton trochę treningowo. Atmosfera była wspaniała. Oby takich imprez było więcej -  powiedziała znakomita zawodniczka.

 

Więcej szczegółów o kwidzyńskim finale i całym tegorocznym cyklu na stronie: www.skandiamaraton.pl

 

Fot. Lang Team