Turniej WTA w San Diego: Agnieszka Radwańska w półfinale

Trwa świetna passa Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Premier w San Diego, z pulą nagród 700 tysięcy dolarów., Rozstawiona z numerem czwartym Polka w nocy z piątku na sobotę czasu europejskiego pokonała reprezentantkę Izraela Szachar Peer 6-2, 6-0 i awansowała do półfinału gry pojedynczej, w którym zmierzy się z Danielą Hantuchovą. Słowaczka wyeliminowała Alisę Klejbanową (Rosja) 2-6, 6-4, 6-3.

To już drugi w krótkim odstępie czasu półfinał starszej z sióstr Radwańskich w tak dużej imprezie. W minionym tygodniu w Stanford, po zwycięstwie m..in. nad Rosjanką Marią Kirilenko, krakowianka stoczyła trzysetowy pojedynek o awans do finału - wtedy bez powodzenia - z inną rosyjską tenisistką Marią Szarapową.
W San Diego finałową rywalką zwyciężczyni meczu Agnieszka Radwańska - Hantuchova będzie triumfatorka spotkania Flavia Pennetta (Włochy, nr 5) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja).
Urszula Radwańska w tym samym turnieju odpadła w ćwierćfinale gry podwójnej. W parze z Chanelle Scheepers (RPA) uległa duetowi rosyjsko-chińskiemu Maria Kirilenko/Jie Zheng (nr 4) 3-6, 0-6 i przeniosła się do Cincinnati, gdzie w eliminacjach turnieju WTA Premier Western&Southern Financial Group Women Open, z pulą nagród 2 mln dolarów, jej pierwszą przeciwniczką będzie Japonka Kurumi Nara.
Agnieszka i Urszula Radwańskie promują rodzinny podwawelski gród w ramach projektu „Kraków - Miasto Mistrzów", realizowanego w imieniu Gminy Miejskiej Kraków przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.