Turniej WTA w San Diego: Agnieszka Radwańska lepsza od Safiny

Dziesiąta w światowym rankingu, rozstawiona z numerem czwartym, Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej turnieju WTA Premier w San Diego ? z pulą nagród 700 tys. dolarów ? po efektownym zwycięstwie nad niedawną liderką klasyfikacji tenisistek Rosjanką Dinarą Safiną 6-1, 6-3. Kolejną rywalką krakowianki będzie Szachar Peer z Izraela, która wyeliminowała Jarosławę Szwedową (Kazachstan) 7-5, 6-4.

Młodsza siostra Agnieszki, Urszula Radwańska znalazła się natomiast w ćwierćfinale gry podwójnej tej samej imprezy odbywającej się na twardych kortach. Występująca w parze z reprezentantką Republiki Południowej Afryki Chanelle Scheepers, Polka zapisała na konto cenny sukces w meczu z triumfatorkami wielkoszlemowego Australia Open,2008 Aloną i Kateryną Bondarenko z Ukrainy 6-4, 6-2. W następnym meczu Urszula Radwańska i Scheepers zmierzą się z duetem nr 4, Maria Kirilenko (Rosja) - Jie Zheng (Chiny).
Siostry Radwańskie promują w tym roku podwawelski gród w ramach projektu „Kraków - Miasto Mistrzów", którego realizacją w imieniu Gminy zajmuje się Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.