Turniej piłkarski na otwarcie boiska w Swoszowicach

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał w piątek, 22 sierpnia otwarcia boiska piłkarskiego w Swoszowicach. Z tej okazji odbył się turniej z udziałem czterech drużyn.

Wszystkie  zespoły zostały nagrodzone przez Prezydenta pucharami, młodzi gracze WLKS Krakus Swoszowice odebrali prezent dla klubu w postaci piłek, każdy uczestnik  piątkowych rozgrywek otrzymali ponadto książkę „Panteon polskiego sportu”.

 

W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz przedstawiciele władz Dzielnicy X Swoszowice.

 

Prezes WLKS Krakus Jacek Koziarowski podziękował Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, samorządowcóm i  Dyrektorowi Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofowi Kowalowi za pomoc w zrealizowaniu inwestycji.

 

Klub ze Swoszowic, prowadzący działalność w sekcjach: kolarskiej (wychowankiem jest zwycięzca tegorocznego 71. Tour de Pologne Rafał Majka), jeździeckiej i piłkarskiej dysponuje obecnie nie tylko pełnowymiarowym boiskiem, ale także drugim - nowoczesnym z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

 

Ogrodzony i oświetlony obiekt ma wymiary 62x30,2 m, a sam plac do gry: 57,2x28,2 m. Na boisku mogą być rozgrywane mecze drużyn młodzieżowych i dziecięcych oraz prowadzone zajęcia treningowe, boisko wyposażone jest w bramki i piłkochwyty oraz dwie kurtyny, umożliwiające podział boiska na trzy części. Zamontowano też sześć masztów z oświetleniem metalohalogenkowym.

 

Inwestycję na stadionie piłkarskim WLKS Krakus Swoszowice, przy ul. Moszyńskiego 9, realizowano w dwóch etapach, w latach 2013 i 2014. Wybudowanie obiektu kosztowało 784 880, 61 zł brutto (w tym 40 000,00 zł dokumentacja).

 

Wykonawcą prac, prowadzonych pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, była firma Bellsport Grzegorz Leszczyński z Bytomia, a projektantem ML Project Maciej Lewandowski z Niepołomic.

 

Fot. MCH/ZIS