Turniej Finałowy Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej wraca do Krakowa!

Jak już informowano na marcowej konferencji prasowej „SIATKARSKI KRAKÓW 2018”, w tym roku Kraków po raz trzeci w historii będzie organizatorem Turnieju Finałowego Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia-2 września na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej, obok Zalewu Nowohuckiego.

Historia turniejów siatkówki plażowej w stolicy Małopolski sięga 2008 roku. Po pięciu edycjach Grand Prix, trzygwiazdkowym Orlen Beach Volley Tour o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w 2013 roku, które były eliminacjami mistrzostw Polski, w 2014 roku Kraków doczekał się turnieju finałowego. Przyczyniły się do tego dobre opinie na temat organizacji imprez w podwawelskim grodzie, zarówno ze strony zawodników, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W 2015 roku Kraków doceniono za wysoki poziom poprzedniej edycji Orlen Finału Mistrzostw Polski i ponownie był jego gospodarzem.
Po dwóch latach przerwy, w 2018 roku finałowe rozgrywki o krajowy czempionat znów odbędą się w stolicy Małopolski.

Trwające w innych miastach eliminacje wyłonią 24 najlepsze męskie pary i 16 kobiecych, które stoczą walkę o medale. Tytułu wywalczonego przed rokiem w Mysłowicach będzie bronić nasz eksportowy duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (w Krakowie dotychczas wywalczyli złoto w 2014 roku, brąz w 2015 roku, a w 2010 roku triumfowali w turnieju Grand Prix). Wśród kobiet nastąpiły przetasowania – złote przed rokiem Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska w tym sezonie połączyły siły z brązowymi medalistkami z Mysłowic: Katarzyną Kociołek (występuje w duecie z Kołosińską) i Aleksandrą Gromadowską (gra w parze z Gruszczyńską). Przypomnijmy, że Kinga Kołosińska – w duecie z Moniką Brzostek – triumfowała w obu dotychczasowych finałach MP w Krakowie, w 2014 i 2015 roku.

Pula nagród Turnieju Finałowego Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn to 110 tys. zł.

Program imprezy znajduje się TUTAJ.

Dla wszystkich kibiców, którzy przyjadą dopingować najlepszych polskich zawodników w plażowej odmianie siatkówki, przygotowane zostanie mnóstwo atrakcji.

Strona internetowa imprezy: www.siatkowkaplazowa.krakow.pl

Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku!