Trzy etapy małopolskie od czwartku do soboty: Słowak Peter Sagan w żółtej koszulce

Zwycięzca środowego, IV etapu 68. Tour de Pologne, Słowak Peter Sagan z włoskiej grupy Liquigas-Cannondale został nowym liderem, odbierając żółtą koszulkę triumfatorowi trzech pierwszych etapów tegorocznego wyścigu, Niemcowi Marcelowi Kittelowi (Skil-Shimano). Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), wychowanek Krakusa Swoszowice, zajmuje w klasyfikacji generalnej 6. miejsce, ze stratą 13 sekund.

Sagan przejechał 178, km z Oświęcimia do Cieszyna w czasie 4:21.15, na mecie wyprzedził o 3 sekundy zwycięzcę ubiegłorocznego, 67. TdP Irlandczyka Daniela Martina (Garmin-Cervelo) i Włocha Marco Marcato (Vacansoleil-DCM) oraz 15 innych kolarzy, wśród nich Bartosza Huzarskiego (Reprezentacja Polski) i Tomasza Marczyńskiego (CCC Polsat).

Od czwartku, 4 sierpnia 68. TdP odbywa się w Małopolsce - w okolicach Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej na dwóch trudnych, górskich etapach (201,3 i 207,7 km) a zakończy się w sobotę 6 sierpnia w Krakowie kryterium ulicznym (128 km), składającym się z 10 rund: Al. Focha - Al. Krasińskiego - Konopnickiej (tunelem pod Rondem Grunwaldzkim) - nawrót przed Rondem Matecznego - Konopnickiej - Most Dębnicki - Zwierzyniecka - Powiśle - Podzamcze - Grodzka - Rynek Główny - Św. Anny - Studencka - Garncarska - Krupnicza - Al. Mickiewicza - Al. 3 Maja - Piastowska - Al. Focha, ze startem honorowym o godz. 15.40 w Rynku Głównym (u wylotu Siennej), startem ostrym o godz. 15.49 w Al. 3 Maja i metą - ok. godz. 18.45 - w Al. Focha, obok stadionu Cracovii (u wylotu ulicy Kałuży).

W związku z wyścigiem konieczne stało się zamknięcie i ograniczenie ruchu kołowego w centrum miasta ~- na trasie VII etapu i w jej pobliżu (wykaz bramek dla pieszych i furtek dla samochodów na mapce), wprowadzone też będą zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej na niektórych liniach (szczegóły strona internetowa: www.zikit.krakow.pl ).

Sympatyków kolarstwa zapraszamy do naszych stoisk promocyjnych w Miasteczku 68. TdP na Błoniach Krakowskich (namiot Krakow Royal Sports) i przy Moście Dębnickim (namiot Krakowskiego Tramwaju Wodnego).
Na Błoniach w godz. 13.30 -15.20 będą rozgrywane Nutella Mini Tour de Pologne i Wyścig Nadziei Olimpijskich, a o godz. 16.00 rozpocznie się specjalny program TVP 1 „Kawa czy herbata".

Wszystkich krakowian i turystów zachęcamy do kibicowania kolarzom!