Triumf w Auckland: Jedenasty wygrany turniej Agnieszki Radwańskiej

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska po raz jedenasty triumfowała w grze pojedynczej imprezy zaliczanej do cyklu WTA Tour. W sobotę, 5 stycznia, pokonała w finale ASB Classic w nowozelandzkim, Auckland Belgijkę Yaninę Wickmayer 6-4, 6-4.

23-letnia Agnieszka Radwańska otrzymała 40 tysięcy dolarów z łącznej puli nagród 235 tys. i zdobyła 280 punktów do światowego rankingu.

Pojedynek naszej tenisistki z belgijską rówieśniczką trwał godzinę i 38 minut. - To był dla mnie bardzo udany tydzień - przyznała Radwańska. - Rozegrałam pięć dobrych meczów, nie straciłam w nich seta. Myślę, że jestem odpowiednio przygotowana do Australian Open.

W Auckland nie przeszkadzały rozstawionej z „jedynką" Polce zmieniające się niemal każdego dnia warunki do gry. Podczas piątkowego półfinału było wietrznie, dzień później, w trakcie finału, gorąco.

Zanim czwarta w klasyfikacji WTA krakowianka wystąpi w Melbourne w pierwszym w tym roku Wielkim Szlemie, pojawi się jeszcze na kortach w Sydney, gdzie została rozstawiona także z nr. 1 i w pierwszej rundzie ma wolny los. Jej młodsza siostra, Urszula Radwańska rozpoczęła tam rywalizację od spotkania z reprezentującą Danię Karoliną Woźniacką (nr 7) i po 74 minutach przegrała 1-6, 2-6.

W sobotę Agnieszka Radwańska miała także inny powód do radości. W 78. edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego" na 10 najlepszych sportowców Polski zajęła wysokie, piąte miejsce. Zwyciężyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, przed złotymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Londynie, kulomiotem Tomaszem Majewskim i ciężarowcem Adrianem Zielińskim oraz zdobywczynią olimpijskiego srebra w rzucie młotem Anitą Włodarczyk.