Trenuj z nami do Królewskiej Triady Biegowej 2018!

Zapraszamy na całoroczny cykl treningów do krakowskich imprez biegowych wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii zajęć i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie przygotujcie się do startów w tych imprezach pod okiem doświadczonych trenerów.

Kiedy:
Startujemy 21 stycznia 2018 roku (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o 10:00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej czy do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.

W lutym i w marcu będą też treningi w tygodniu, na hali sportowej. Na wiosnę i w miesiącach letnich będziemy natomiast spotykać się na dodatkowych treningach na bieżni lekkoatletycznej. Na tydzień przed każdą imprezą docelową zorganizowane zostanie tzw. Śniadanie Biegowe. Będzie wspólny trening, wykłady, muzyka i zdrowe jedzenie.

Dla kogo:
Treningi będą przeznaczone dla wszystkich chcących systematycznie i pod trenerską kontrolą przygotowywać się do imprez biegowych. Bez względu ma wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Nie trzeba być na liście startowej krakowskiej imprezy. Będzie trener dla dzieci, będzie też grupa angielskojęzyczna.
Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel:
Pierwsza seria treningów będzie ukierunkowana na start docelowy, jakim jest kwietniowy bieg maratoński – 17. PZU Cracovia Maraton (22.04.2018 r.). Następnie będziemy się przygotowywać do 12. edycji Biegu Trzech Kopców (30.09.2018 r.) i do 5. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (14.10.2018 r.). Możecie też trenować z nami do innych imprez biegowych.

Kadra Trenerska:
Treningi będą prowadzone  przez  trenerów z klubu AZS AWF Kraków Masters.

Szkoleniowcy:

Joanna Gradek, Kamilia Hayder, Maria Sławik, Dariusz Kaczmarski, Konrad Rembiasz, Grzegorz Sudoł, Wacław Mirek.
Sylwetki trenerów

Jak:
Na naszych stronach będziemy systematycznie publikować informacje i artykuły na temat kolejnych treningów. W formule popularnonaukowej – będą przekazywane  uwagi  techniczne i taktyczne, jakie warto zastosować w czasie czekających nas kolejnych spotkań.
Zajęcia będą prowadzone zawsze przez kilku trenerów, dzięki czemu każdy – nawet początkujący – będzie w stanie zaaplikować sobie odpowiednią dawkę wysiłku.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Organizatorzy nie ubezpieczają osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji znajdziecie co tydzień na naszych stronach i na Facebooku.

Zapraszamy!

Plan najbliższych treningów:

21.01.2018, niedziela, godzina  10:00, TAURON Arena Kraków – start projektu.
Oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie tlenowego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

28.01.2018, niedziela, godzina  10:00, TAURON Arena Kraków. Wycieczka biegowa w formie tzw. crossu – ok. 20-25 km – trasa do ustalenia.

04.02.2018, niedziela, godzina 10:00, trening wyjazdowy – Lasek Wolski. Zbiórka na parkingu na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki. Dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik. Trening na pętli wokół ZOO. Powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.

11.02.2018, niedziela, godzina 10:00, TAURON Arena Kraków. Wspólna rozgrzewka z elementami siły biegowej i sprawności. Główny akcent w formie metody zmiennej na pętli 1-kilometrowej pętli w Parku Lotników Polskich.

18.02.2018, niedziela, godzina 10:00, TAURON Arena Kraków. Pierwszy trening typu LSD (long slow distance) – pętle na ścieżkach biegowych w Parku Lotników Polskich.

25.02.2018, niedziela, godzina 10:00, trening wyjazdowy – Puszcza Niepołomicka/Lasek Wolski. Przebieg uzależniony od warunków pogodowych.