Treningi przed 15. PZU Cracovia Maraton: 24 kwietnia zajęcia w Puszczy Niepołomickiej

Przygotowania do 15. PZU Cracovia Maraton wkroczyły w końcową fazę. W najbliższą niedzielę, 24 kwietnia zapraszamy do Puszczy Niepołomickiej, gdzie zorganizowane zostanie tzw. długie wybieganie na specjalnie oznaczonej pętli o długości 6,4 km.

Czas na ostatni szlif przed krakowskim maratonem. Trenerzy proponują przebiegnięcie 3-4 okrążeń z prędkością około 10 sekund/km większą niż Wasze średnie tempo „maratonowe” – wynikające z czasu w jakim chcecie pokonać trasę 15. PZU Cracovia Maraton. Nie trzeba biegać szybciej. Źle dobrane, za szybkie tempo to główny błąd i grzech nawet doświadczonych biegaczy! Biegnijcie równym tempem, kontrolujcie tętno. Uczcie się czasów na pamięć. Obserwujcie reakcje swojego organizmu na wysiłek. Przerwa między odcinkami powinna wynieść 4-5 minut. A na koniec – dwie szybkie „kilometrówki”, prawie na maksimum możliwości. Sugerowana przerwa to również 4-5 minut.

Ubierzcie się adekwatnie do pogody, zabierzcie rzeczy na przebranie i odżywki, które będziecie spożywać w czasie biegu. Przetestujcie strój startowy, bieliznę, etc.

Maraton nie wybacza błędów. Jest jeszcze czas, by wszystko sprawdzić i dopracować.

Resztę powiedzą Wam trenerzy.

Spotykamy się o godz. 10.00 na parkingu  przy drodze N75 w kierunku Szarowa.

Organizatorzy zapewniają wodę mineralną, napoje izotoniczne i herbatę.

Zapraszają nasi Trenerzy!
 

Szczegółowe informacje na temat zajęć odbywających się w ramach przygotowań do 15. PZU Cracovia Maraton oraz kadry trenerskiej można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!