Trening pod okiem… Otylii Jędrzejczak

Przygotowująca się do mistrzostw Europy kadra polskich piłkarzy ręcznych trenowała w niedzielę, 3 stycznia w TAURON Arenie Kraków. Z powodu problemów zdrowotnych indywidualnie ćwiczyli Bartosz i Michał Jureccy, podobnie jak Mariusz Jurkiewicz, poddawany nadal żmudnej rehabilitacji po poważnej kontuzji kolana. Wieczorne zajęcia biało-czerwonych obserwowała z trybun znana pływaczka, mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, która jest Ambasadorem EHF EURO 2016.

Trener Michael Biegler poinformował także o urazie oka Rafała Przybylskiego. W jego przypadku zaszła konieczność skorzystania ze specjalistycznej konsultacji. Testom medycznym w Warszawie będzie poddany Andrzej Rojewski.

Selekcjoner poproszony o wyjaśnienie, co dolega Michałowi Jureckiemu, powiedział, że zawodnik ma drobne kłopoty z kolanem. Wyłączając go ze wspólnego treningu z zespołem, szkoleniowiec w niedzielę zmienił nieco program zajęć.

Generalnie, w najbliższym czasie Polacy poświęcą więcej uwagi na doskonalenie gry obronnej, przećwiczą warianty przygotowane na spotkania rundy wstępnej z Serbią, Macedonią i Francją. Przewidziane  zostały również gierki treningowe, Związek Piłki Ręcznej w Polsce zadbał nawet o to, aby odbywały się z udziałem arbitrów. Zaplanowano też pracę indywidualną, przede wszystkim z bramkarzami i skrzydłowymi.

Ostateczny skład na ME Michael Biegler ogłosi dopiero po międzynarodowym turnieju w miejscowości Irun (8-10 stycznia) i kontrolnych spotkaniach z Brazylią, Szwecją i Hiszpanią.

Fot. MCH/ZIS