Trasy z atestami PZLA!

Trasy IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny i XI Cracovia mają już atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W sobotę i w niedzielę - 10 i 11 marca ? dokładnych pomiarów dokonał mierniczy AIMS i PZLA Tadeusz Dziekoński.

Ekspert i pomagający mu w tym trudnym zadaniu Marek Tokarczyk pracowali podczas ostatniego weekendu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, przy padającym śniegu z deszczem.

Start i meta IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny 21 097 m), który rozpocznie się w niedzielę 18 marca o godz. 11.00, wyznaczyli w tym samym punkcie - na deptaku przy al. 3 Maja u wylotu ulicy Chodowieckiego, obok pętli tramwajowej w Cichym Kąciku.

Niewielka odległość dzieli więc start i metę półmaratonu od Biura Zawodów zlokalizowanego w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Piastowska 26, czynne: 17 marca - w godz. 17.00-20.00 i 18 marca - w godz. 8.00-10.30).

Start do XI Cracovia Maraton (42 195 m) nastąpi w niedzielę 22 kwietnia o godz. 9.30, także na deptaku przy al. 3 Maja, w pobliżu kamienia papieskiego. Natomiast meta została tym razem usytuowana na ulicy Reymana przy trybunie wschodniej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, na którym rozgrywają swoje mecze piłkarze Wisły.