Trasa 5 dla Kościuszki

Przedstawiamy trasę 5 dla Kościuszki – biegu na 5 km, którego uczestnicy wystartują wspólnie z osobami biorącymi udział w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim i będą finiszować na tej samej linii mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków.

Propozycja dla specjalistów od krótszych dystansów oraz mniej wytrawnych biegaczy została przygotowana przez Organizatorów 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gminę Miejską Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie z myślą o uczczeniu pamięci Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i  Stanów Zjednoczonych, dokładnie w dwusetną rocznicę jego śmierci – 15 października 2017 roku. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kościuszkowskiego, jakim rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP i Senat RP. Rocznica jest obchodzona pod auspicjami UNESCO, a Honorowym Patronatem objął ją Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Tradycja kościuszkowska jest nierozerwalnie związana z Krakowem. Na Rynku Głównym zainaugurowano insurekcję, w krypcie św. Leonarda  na Wawelu jest sarkofag Tadeusza Kościuszki, a na Wzgórzu św. Bronisławy naród wzniósł mu symboliczną mogiłę – Kopiec Kościuszki.

Szczegółowy opis trasy 5 dla Kościuszki oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Zapisy internetowe do biegu są przyjmowane do 30 września, a opłata startowa wynosi 30 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (13 i 14 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.

Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

REGULAMIN

ZAPISY