Tramwaj Wodny zakończył tegoroczny sezon

Piątek, 18 września był ostatnim w tym roku dniem kursowania krakowskiego Tramwaju Wodnego na trasie Galeria Kazimierz - Tyniec i z powrotem. Pomyślany przede wszystkim jako atrakcja turystyczna cieszył się sporym powodzeniem, w lipcu i sierpniu skorzystało z niego 2500 osób. Wywołał też duże zainteresowanie mediów. Po raz pierwszy wypłynął 22 czerwca, oblegany był szczególnie w weekendy.

Na ofertę Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odpowiedziała jedna firma - Aqua Fun, oddając na podstawie umowy na Tramwaj Wodny 12-osobową dżonkę, która została odpowiednio oznakowana. Opracowany został szczegółowy rozkład jazdy. Tramwaj zatrzymywał się na pięciu przystankach: Galeria Kazimierz, Most Kotlarski, Wawel - przystań „Legenda", Tor Kajakarstwa Górskiego „Kolna" oraz Tyniec Klasztor.

ZIS ogłosił trzeci - po unieważnieniu dwóch poprzednich - przetarg na projekt budowlany i wykonawczy  czterech nowych przystanków: Most Grunwaldzki, Most Dębnicki, Sodowa i Widłakowa. Otwarcie ofert ma nastąpić 28 września.

W tym roku Tramwaj Wodny kursował w ramach programu pilotażowego, razem z operatorem - firmą Aqua Fun zbieraliśmy doświadczenia, byliśmy otwarci na wszelkie uwagi pasażerów i wszystkich zainteresowanych. Przygotowaliśmy specjalną ankietę i internetową sondę. Swoimi opiniami podzieliło się z nami aż 700 osób.

Tramwaj Wodny jest elementem projektu pn. "Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Debiut mamy więc za sobą, dziękujemy za skorzystanie z Tramwaju Wodnego i zapraszamy już teraz na przyszłoroczne rejsy.