Tomasz Fornal i Marcin Komenda w szerokiej kadrze na EUROVOLLEY Poland 2017

Dwóch młodych, wywodzących się z Krakowa siatkarzy: przyjmujący Tomasz Fornal i rozgrywający Marcin Komenda, znalazło się w powołanej przez trenera Ferdinando De Giorgiego szerokiej kadrze na CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn – EUROVOLLEY Poland 2017.

Tomasz Fornal, syn mistrza Polski z Hutnikiem Kraków Marka Fornala i młodszy brat zawodnika AGH Kraków Jana Fornala, zdobył w niedzielę, 2 lipca mistrzostwo świata juniorów U21 w Brnie, gdzie biało-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw w turnieju, w półfinale pokonali Brazylię 3-2, a w finale Kubę 3-0. W ostatnim sezonie występował w klubie PlusLigi – Cerrad Radom.

Do grona 22 wybrańców włoskiego selekcjonera naszej reprezentacji trafił także Marcin Komenda, który od jesieni będzie bronił w PlusLidze barw GKS-u Katowice.

Obaj utalentowani gracze uczyli się siatkówki w Gimnazjum nr 46 na os. Teatralnym w Nowej Hucie.

Tomasz Fornal jest jednym z trzech złotych medalistów tegorocznych MŚ U21 w Czechach, oprócz środkowego Jakuba Kochanowskiego i przyjmującego Bartosza Kwolka.

Szeroki skład kadry Polski siatkarzy na EUROVOLLEY POLAND 2017

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Rafał Buszek, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Kadra rozpocznie przygotowania 4 lipca w Spale. W pierwszej części zgrupowania udział wezmą: Kaczmarek, Konarski, Muzaj, Drzyzga, Kędzierski, Łomacz, Buszek, Kurek, Śliwka, Szalpuk, Bieniek, Kłos, Lemański, Wiśniewski, Popiwczak, Wojtaszek, Zatorski. Trener De Giorgi zastrzega jednak, że w kolejnych fazach przygotowań skład kadry może ulegać zmianom. Kapitan zespołu Kubiak  rozpocznie treningi po pełnym powrocie do zdrowia.