Theo Bos najszybszy w Rzeszowie, 71. Tour de Pologne wjeżdża do Małopolski

Theo Bos z grupy Belkin wygrał III etap 71. Tour de Pologne z Kielc do Rzeszowa, liderem jest nadal Czech Petr Vakoč. W środę, 6 sierpnia kolarze ścigać się będą już w Małopolsce.

31-letni Holender Bos, wicemistrz olimpijski w sprincie (Ateny-2004), multimedalista MŚ w kolarstwie torowym, triumfował we wtorek  po fantastycznym finiszu na ulicach Rzeszowa.

 

Taki finał III etapu (174 km) sprawił, że prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Czech Petr Vakoč (Omega Pharma-Quick-Step), na 3. miejsce awansował Bos. 8. jest Maciej Paterski (CCC Polsat) – jednocześnie lider klasyfikacji górskiej.

 

Podobnie jak na poprzednich dwóch etapach, zaraz po starcie trzeciego uformowała się ucieczka, tym razem z udziałem czterech kolarzy, w tym dwóch Polaków - Mateusza Taciaka z CCC Polsat Polkowice i Pawła Franczaka z Reprezentacji Polski, ale na rundach w Rzeszowie zostali wchłonięci przez peleton.

 

W środę, 6 sierpnia odbędzie się najdłuższy (236 km)  etap 71. Tour de Pologne z Gemini Parku w Tarnowie do Katowic. Duża część trasy IV etapu prowadzi drogami Małopolski.  M.in. w południe kolarzy zobaczą kibice w Proszowicach, potem w Słomnikach i w Skale, około godz. 13.30 przewidziano premię specjalną w Olkuszu.

 

Dzień później, w czwartek, 7 sierpnia uczestników 71.TdP czeka wypad na Słowację. Po piątkowych zmaganiach wokół Bukowiny Tatrzańskiej, zakończą rywalizację w sobotę, 9 sierpnia w Krakowie – jazdą indywidualną na czas.  

 

Fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl