Tenisowy Puchar Federacji: światowe siostry z Krakowa

Dwa wygrane pojedynki Agnieszki Radwańskiej i jeden jej młodszej siostry Urszuli zapewniły reprezentacji Polski awans do Grupy Światowej II Pucharu Federacji (Fed Cup). Nasze tenisistki pokonały ostatecznie Belgijki w Koksijde 4-1.

Czwarta w rankingu WTA Agnieszka Radwańska odniosła zwycięstwa nad Alison Van Uytvanck (182 WTA) 6-2, 6-4 i Kirsten Flipkens (22 WTA) 4-6, 6-1, 6-2. Urszula Radwańska (32 WTA) po porażce z Flipkens 4-6, 3-6, nie dała szans Van Uytvanck 6-1, 6-4. Ponadto, debel Katarzyna Piter.Alicja Rosolska okazał się lepszy od duetu Ysaline Bonaventure/An-Sophie Mestach 6-3, 4/6, 10-7. W ekipie gospodyń zabrakło leczącej kontuzję Yaniny Wickmayer (35 WTA).

Polki - tym razem z siostrami z Krakowa w składzie - zrewanżowały się Belgijkom za niepowodzenie w Grupie Światowej II w 2010 roku w Bydgoszczy, gdzie przegrały w debiucie na tym szczeblu rywalizacji 2-3.

Losowanie Pucharu Federacji 2014 odbędzie się za kilka tygodni - na początku czerwca - w Paryżu, podczas wielkoszlemowego Roland Garros. W World Group II znalazły się drużyny: Polski, Francji, Kanady, Argentyny, Serbii, Szwecji, Japonii i Szwajcarii. Cztery ekipy z najwyższym rankingiem w dniu losowania zostaną rozstawione, pozostała czwórka będzie dolosowana.