Tenisowe nadzieje w Krakowie: Mistrzostwa Polski skrzatów

W niedzielę, 12 lutego rozpoczęły się na kortach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego tenisowe halowe mistrzostwa Polski skrzatów - dwunastoletnich i młodszych dziewcząt i chłopców. Do udziału w imprezie zgłosiło się z górą 120 następców sióstr Agnieszki i Urszuli Radwańskich, Łukasza Kubota, Mariusza Fyrstenberga czy Marcina Matkowskiego, odnoszących obecnie sukcesy w zawodowych turniejach WTA i ATP.

Organizacją zmagań tenisowych nadziei zajmuje się Joanna Sakowicz-Kostecka, podopieczny jej męża Michała Kosteckiego - Karol Paluch z UKT Winner Kraków jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

Startują także koledzy klubowi Palucha - Julian Radoń i Mikołaj Liszka oraz Maksymilian Kosek (MTT As Myślenice) a także synowie znanego krakowskiego tenisisty, Brunona Chrapisińskiego - Jan i Jakub.

W rywalizacji dziewcząt zobaczymy w akcji m.in. wychowankę Lecha Sidora - Annę Hertel (KT Legia Warszawa), jej najgroźniejszą przeciwniczkę Emmę Zakordoniec (Promasters Szczecin) i kilka krakowskich zawodniczek: Aleksandrę Wierzbowską (Wawel), Martynę Gajoch, Paulinę Byczek (UKT Winner).


Mistrzostwa w tenisowej hali AWF (wjazd od ulicy Nowohuckiej) potrwają do niedzieli, 19 lutego.