Tenisowe Mistrzostwa Polski młodzików: najlepsi czternastolatkowie w hali AWF

Już w poniedziałek, 4 lutego rozpocznie się w hali tenisowej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego turniej główny mistrzostw Polski młodzików. W rywalizacji o tytuł weźmie udział cała krajowa czołówka dziewcząt i chłopców do lat 14. Są tym gronie 12-letni Karol Paluch i 10-letnia Martyna Gajoch z organizującego imprezę Uczniowskiego Klubu Tenisowego Winner Kraków. Oboje otrzymali ?dzikie karty? i dzięki temu nie muszą brać udziału w niedzielnych eliminacjach.

W październiku ubiegłego roku Paluch awansował do finału Kisakallio Junior Open w kategorii skrzatów w fińskiej miejscowości Lohja. Potem, pod koniec listopada, uczestniczył w prestiżowym turnieju Eddie Herra w amerykańskim Bradenton, a w grudniu wygrał turniej Little Mo w Palm Beach Gardens na Florydzie, pokonując rozstawionego z „jedynką" Lleytona Cronje 7-5, 6-4.

Faworytem krakowskich zmagań jest lider rankingu PZT Kacper Żuk (KT Legia Warszawa), który 21 stycznia skończył co prawda 14 lat, ale może uczestniczyć jeszcze w walce o medale wśród młodzików. Jego najpoważniejsi konkurenci to: koledzy klubowi Michał Sikorski i Andrzej Franko oraz Konrad Fryze (RKT Return Radom). Listę najlepszych zawodniczek otwierają natomiast: Wiktoria Kulik i Daria Kuczer z Promasters Szczecin oraz Marcelina Podlińska (KT Legia Warszawa).

Halowe Mistrzostwa Polski młodzików potrwają do niedzieli, 10 lutego. Dyrektorem turnieju jest Joanna Sakowicz-Kostecka - znana tenisistka, obecnie komentatorka „Eurosportu".W przyszły weekend (9-10 lutego) w hali tenisowej AWF odbędzie się również Memoriał Andrzeja Glińskiego - w formule Tenis 10.