Taras Salo z Ukrainy zwycięzcą 14. PKO Cracovia Maraton!

Stałemu bywalcowi krakowskich imprez biegowych, Tarasowi Salo ze Lwowa nareszcie udało się wygrać organizowany pod Wawelem Maraton. Z czasem 2:17:03 był najszybszy na trasie 14. PKO Cracovia Maraton. Wśród kobiet triumfowała Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii, uzyskując czas 2:43:04.

W przypadku Tarasa Salo można powiedzieć do trzech razy sztuka - dwukrotnie zajmował już w Krakowie drugie miejsce, w 2009 i w 2014 roku. Lwowianin ma tez na koncie zwycięstwo w VII Biegu Trzech Kopców - Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Biegu Górskim w 2013 roku.

 

Najlepszym z Polaków okazał się krakowianin Andrzej Lachowski, który zameldował się na mecie jako siódmy (czas 2:25:24).

 

W rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach bezkonkurencyjny był podwójny mistrz paraolimpijski z Londynu, mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata Rafał Wilk (kategoria hand bike), notując czwartą z rzędu wygraną w podwawelskim grodzie.

 

Tuż po trwającym osiem minut starcie 14. PKO Cracovia Maraton odbył się Bieg w Krawacie na dystansie 1 km. Zwyciężył Adam Czerwiński, tym samym odnosząc kolejny triumf w imprezie wchodzącej w skład tegorocznych Krakowskich Spotkań Biegowych. Reprezentant Wawelu Kraków zanotował biegowy hat-trick, na który  złożyły się też wygrane w piątkowym Biegu Nocnym na 10 km oraz sobotnim 10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego.

 

Kompletne wyniki 14. PKO Cracovia Maraton można znaleźć TUTAJ.

 

Fot. Krzysztof Porębski; MCH/ZIS