Święto Rodziny Krakowskiej ? wspaniała przygoda dla całej rodziny

W niedzielę, 27 maja 2012 odbyło się Święto Rodziny Krakowskiej zorganizowane przez Miasto. Rodziny miały okazję wspólnie spędzić czas na Bulwarze Czerwieńskim w okolicach Wzgórza Wawelskiego. W ramach imprezy wszyscy mogli wysłuchać występów artystycznych oraz wziąć udział w licznych konkurach i zabawach. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizował stoisko Krakowskiego Tramwaju Wodnego koło Mostu Grunwaldzkiego, a z pobliskiego przystanku ?Paulińska? rodziny mogły wybrać się w bezpłatny rejs.

O godzinie 11.00 Święto Rodziny Krakowskiej otwarła Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Anna Okońska-Walkowicz, która w imieniu władz miasta podziękowała wszystkim współorganizatorom, a rodziny zaprosiła do wspólnej zabawy oraz miłego spędzenia czasu na bulwarach. Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot wymieniła wszystkich, dzięki którym święto mogło się odbyć.

Na kilkudziesięciu stanowiskach zorganizowano konkursy indywidualne lub rodzinne, gdzie każdy mógł znaleźć coś interesującego. Uczestniczące w głównej zabawie sponsora dzieci miały za zadanie zebrać jak największą liczbę kolorowych kropek. Po odwiedzeniu każego ze stoisk oraz wygraniu konkursu otrzymywały upominki, a po zebraniu odpowiedniej liczby kropeczek również nagrodę gwarantowaną - torbę-niespodziankę. Na stanowisku Krakowskiego Tramwaju Wodnego dla najmłodszych najciekawszym zadaniem okazało się złożenie mapy, dla nieco starszych dzieci zlokalizowanie miejsc, w których są przystanki, smocza jama, czy miejsce festynu. Pomimo pozornej prostoty nie wszystkim udawało się to od razu. Nawet wielu rodziców miało problem z pomocą dzieciom w nagrodę, za chęci, otrzymywali mapki do treningu w domu. Wszystkim odwiedzającym za dzielne zmagania wręczano upominki związane z wodą lub foldery z ciekawymi opisami krakowskich atrakcji na trasach rejsów.

Stanowisko Krakowskiego Tramwaju Wodnego było bardzo licznie odwiedzane przez dzieci, jak również całe rodziny. Przystanek „Paulińska" oddalony zaledwie 200 metrów od namiotu promocyjnego widoczny był ze stoiska i bardzo wiele rodzin skorzystało z bezpłatnych rejsów. Na stoisku można się było również dowiedzieć do jakich atrakcji turystycznych można dopłynąć dzięki Krakowskiemu Tramwajowi Wodnemu, ile jest jego linii oraz gdzie są przystanki. Miła obsługa udzielała również informacji na temat aktualnych rozkładów jazdy i cen biletów.

[galeria:428]


fot. PCH/ZIS, MCH/ZIS, GNO/ZIS