Święto Rodziny Krakowskiej: Pary pobiegły za tlenem

63 pary wystartowały w niedzielę, 24 maja w Biegu Par – w pogoni za tlenem, który był pierwszym aktem odbywającego się na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem Święta Rodziny Krakowskiej.

Sygnał do startu wystrzałem z pistoletu dała Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Cięciak. Trasę o długości 3000 metrów uczestnicy pokonywali indywidualnie, a o końcowej klasyfikacji decydowała suma czasów uzyskanych przez zawodników tworzących parę. Najniższą – 00:22:57 – uzyskał duet „Yeti” i tym samym zwycięzcami biegu zostali Łukasz Jakubowski (00:11:07) i Wojciech Macheta (00:11:50). Drugie miejsce zajął zespół „Ostatni w parze gotuje obiad!” (00:23:39), w składzie Katarzyna Śmiałek (00:12:11) i Tomasz Tomaszewski (00:11:28). Trzecia lokata przypadła zaś drużynie „Fast&Furious”  (00:24:15), tworzonej przez Magdalenę Drab (00:12:34) i Jakuba Kabatę (00:11:41).

 

Puchary z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrały również pary: najmłodsza – „Horses lovers” (Malwina Sarnacka i Amelia Pawlikowska) i najstarsza – Kazimierz Pawlikowski (Jacek Pawlikowski i Kazimierz Pawlikowski). Upominki wręczono też zespołom o najśmieszniejszych nazwach.

 

Celem zawodów była popularyzacja idei biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku, promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Krakowa i naszego regionu oraz edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony powietrza w Krakowie.

 

Bieg Par – w pogoni za tlenem został zorganizowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, we współpracy z Krakowskim Biegiem Antysmogowym. Impreza sportowa rozpoczęła obchody czwartej edycji Święta Rodziny Krakowskiej, które oficjalnie otworzył – tuż przed dekoracją zwycięzców biegu – Prezydent Jacek Majchrowski, zwracając szczególną uwagę na proekologiczne i prorodzinne działania Miasta Krakowa.

 

KOMPLETNE WYNIKI BIEGU

 

KLASYFIKACJA PAR

 

Fot. MCH/ZIS