Święto dziennikarzy sportowych i prezentacja projektu ?Kraków nie tylko zabytkami stoi?

2 lipca po raz szesnasty obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziennikarza Sportowego. Z tej okazji Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizował spotkanie, podczas którego zaprezentował swoje ostatnie dokonania i najbliższe plany oraz realizację projektu promującego nasze Miasto i Region ?Kraków nie tylko zabytkami stoi?.

Obszerną informację dyrektora ZIS Krzysztofa Kowala o rozbudowie i modernizacji bazy sportowej w podwawelskim grodzie, zbliżającym się otwarciu stadionów piłkarskich Wisły i Cracovii, oddaniu do użytku internatu sportowego OSiR „Kolna" oraz kolejnych „Orlików" zilustrował film o inwestycjach sportowych, którym dużo uwagi poświęca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Wkrótce ma nastąpić wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali widowisko-sportowej z trybunami dla 15 tysięcy widzów na gminnych terenach między „Plazą" a Akademią Wychowania Fizycznego. Z tym obiektem związane są nadzieje na organizację imprez światowej rangi, choćby takich jak przyznane Polsce w 2014 roku mistrzostwa świata siatkarzy. Zarząd PZPS chętnie widziałby Kraków wśród potencjalnych gospodarzy tego niezwykle interesujących zmagań.
Międzynarodowe wydarzenia sportowe dobrze służą promocji Krakowa. Reportaż, przygotowany w ramach wspomnianego projektu, finansowego także ze środków unijnych, poświęcony IX Cracovia Maraton, uświadomił wszystkim jak można godzić uprawianie sportu - niekoniecznie w wymiarze wyczynowym, ale również rekreacyjnym - z poznawaniem ciekawych miejsc, a Kraków na pewno do takich należy. 7 sierpnia po raz trzeci z rzędu na Błoniach Krakowskich zakończy się wielki kolarski wyścig Tour de Pologne, a 3 października odbędzie się Bieg Trzech Kopców. Te imprezy uzupełnione przez Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym i Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn tworzą markę Krakow Royal Sports. Tę tematykę rozwija wydany przez ZIS „Przewodnik Sportowy".

[galeria:230]