Święto biegania dla najmłodszych

15 maja dorośli biegacze pobiegną w 15. PZU Cracovia Maraton. Organizatorzy nie zapomnieli jednak o najmłodszych miłośnikach sportu i dla dzieci w wieku 3-10 lat przygotowali Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton. Szkraby, Ancymony, Gagatki i Urwisy staną do rywalizacji w sobotę, 14 maja na Błoniach Krakowskich.

 


Bonarka Mini Mini Cracovia Maraton to zawody dla najmłodszych biegaczy. Przewidziane są cztery trasy, dobrane pod kątem poszczególnych kategorii wiekowych.

Szkraby (3-4 lata) wystartują na prawie „klasycznym” dystansie 42… ale metrów. Gagatki (5-6 lat) pokonają dystans 100 metrów, Ancymony (7-8 lat) 200 m, a najstarsze Urwisy (9-10 lat) 420 m.

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale obowiązują limity startujących: po 50 osób w dwóch grupach młodszych; po 200 dzieci w starszych.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony www.minimini.bonarkacitycenter.pl

W dniu zawodów (14 maja) Biuro Zawodów na Błoniach Krakowskich będzie czynne od godz. 9.00, a start pierwszej grupy zaplanowano na godz. 10.00. Kolejni mini-maratończycy startować będą co 15 minut. Każdy dzielny maluch wróci do domu z pamiątkowym medalem.

Partnerzy imprezy: Bonarka City Center, MiniMini+, teleTOON+, PZLA, Bobini, Sklep Animatora.

Patroni medialni: RMF, RMF Maxxx, Gazeta.pl, Onet.pl.