Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego: Już po raz czwarty spotkanie w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Z okazji Światowego Dnia Dziennikarza Sportowego w sali konferencyjnej Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, już po raz czwarty z rzędu, odbyło się okolicznościowe spotkanie. Po złożeniu gratulacji i życzeń, Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal przypomniał o ostatnich dokonaniach naszej jednostki w rozwijaniu i modernizacji bazy sportowej, organizacji dużych wydarzeń sportowych, zaprosił na kolejne, w tym na 69. Tour de Pologne, który zakończy się w naszym mieście w poniedziałek, 16 lipca.

- Cieszę, że znów możemy Państwa gościć u nas - mówił w środowe popołudnie, 4 lipca Dyrektor Krzysztof Kowal. - Mamy teraz dobry okres, czas po EURO i przed Tour de Pologne oraz innymi naszymi imprezami, takimi choćby jak Bieg Trzech Kopców. Chcielibyśmy także pochwalić się realizowanym od roku projektem związanym z partnerstwem publiczno-prywatnym. Po naszych wizytach na Zachodzie, możemy śmiało stwierdzić, że żadna inwestycja sportowa nie powstaje tam już bez udziału partnera prywatnego.

Krótkiej prezentacji projektu „PPP - nowe perspektywy" dokonał Mirosław Paluchowski (ZIS). Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele kilku pokoleń krakowskich dziennikarzy sportowych poznali więcej szczegółów dotyczących pięciu wskazanych do wykonania w formule PPP inwestycji sportowo-rekreacyjnych. 20-minutowy film przypomniał, z kolei, przebieg tegorocznego XI Cracovia Maraton.

Za zaproszenie i ciekawy program podziękował Dyrekcji i Pracownikom Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Redaktor Zbigniew Ringer - długoletni publicysta „Dziennika Polskiego" i prezes małopolskiego oddziału Klubu Dziennikarzy Sportowych.

[galeria:441]