Światowa czołówka w Starych Jabłonkach

Od poniedziałku 25 lipca najlepsi siatkarze plażowi świata rywalizują w Starych Jabłonkach w wielkoszlemowym turnieju z cyklu World Tour. W Orlen Mazury Grand Slam ? z pulą nagród 600 tysięcy USD - wystąpi 112 par w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Ubiegłoroczne medalistki: Chinki Chen Xue i Xi Zhang (piąte w światowym rankingu) oraz dwa pierwsze duety klasyfikacji World Tour, Brazylijki Juliana Felisberta Silva/Larissa Franca i Talita Antunes/Maria Antonelli zagrają także w tym roku.

W Starych Jabłonkach zobaczymy również całą światową czołówkę panów, w tym złotych medalistów olimpijskich z Pekinu Amerykanów Todda Rogersa i Phila Dalhaussera oraz mistrzów świata Brazylijczyków Alisona Cerutti i Emanuela Rego, którzy z dorobkiem 5260 pkt prowadzą w tegorocznym rankingu World Tour.

Polscy kibice liczą na kolejne udane występ pary Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, która w tym sezonie awansowała na piąte miejsce w rankingu światowym. Od razu w turnieju głównym zagrają też Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.
W turnieju głównym kobiet start mają zapewniony: Katarzyna Urban i Karolina Sowała, Sylwia Pilarek i Aneta Gancarczyk oraz Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Szczęścia w kwalifikacjach będzie natomiast szukać para Daria Paszek/Renata Bekier.

Zawody cyklu World Tour w Starych Jabłonkach rozgrywane są po raz ósmy. Przed rokiem zostały włączone do Wielkiego Szlema. W 2013 roku odbędą się tu mistrzostwa świata.

Od piątku, 29 lipca bezpośrednie transmisje będzie można obejrzeć w Polsat Spor i Polsat Sport Extra.